KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502004
nr 1450 2004
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:56:58
1.000 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström